Näyttelyt Yhteystiedot Museo Tiedotusvälineet Peda Arkisto Poriginal Galleria Mesenaatit Museokauppa Kahvila Logo: Patrik Söderlund, Porin taidemuseon ikkuna-aukko In English Etusivulle Sivukartta Linkit

Linkit ------------



 

KOTIMAISET

Museot

Suomen museot http://www.museoliitto.fi/suomenmuseot/index.html


Järjestöt ja organisaatiot

Frame, näyttelyvaihtokeskus http://www.frame-fund.fi/
ICOM Suomen osasto http://www.museoliitto.fi/icom/
Museoalan ammattiliitto http://www.aek.fi/jasenyhdistykset/mal.shtml
Museovirasto http://www.nba.fi/
Muu ry http://www.muu.fi/
Pohjoismainen konservaattoriliitto, Suomen osasto http://www.konservaattoriliitto.fi/
Suomen museoliitto http://www.museoliitto.fi/
Suomen taiteilijaseura http://www.artists.fi/


ULKOMAISET

Galleriat

Andrehn-Schiptjenko, Tukholma http://www.andrehn-schiptjenko.com/
Carlier – Gebauer, Berliini http://www.carliergebauer.com/index2.html
Cheim & Read, New York http://www.cheimread.com/
Dadmar De Pooter Gallery, Antwerpen http://www.dagmardepootergallery.com/
Galleri Charlotte Lund, Tukholma http://www.gallericharlottelund.com/home1.asp
Galleri Lars Bohman, Tukholma http://www.gallerilarsbohman.com/gallery.htm#
Galleri Wang, Oslo http://www.galleriwang.no/index2.html
Galerie Eigen+Art, Berliini http://www.eigen-art.com/
Galerie Thaddeus Ropac, Pariisi http://www.ropac.net/
Herrmann & Wagner, Berliini http://www.herrmannwagner.com/
Max Protetch, New York http://www.maxprotetch.com/new/
Sperone Westwater, New York http://www.speronewestwater.com/cgi-bin/iowa/index.html
Van Zoetendaal, Amsterdam http://www.vanzoetendaal.nl/
Victoria Miro Gallery, Lontoo http://www.victoria-miro.com/nowshowing/


Museot

BildMuseet, Umeå http://www.bildmuseet.umu.se/
Bergenin taidehalli http://www.kunsthall.no/

Bergenin taidemuseo http://www.bergenartmuseum.no
CAC, Contemporary Art Centre, Vilna http://www.cac.lt
CCNOA, Center for Contemporary Non-objective Art, Bryssel http://www.ccnoa.de.vu/
Nikolaj, Copenhagen Contemporary Art Centre / CCAC http://www.nikolajudstillingsbygning.dk/
Kunsthalle Lophem http://www.kunsthallelophem.be/
Muhka, Antwerpen http://www.muhka.be/
Musée de l’Elyéee, valokuvataiteen museo, Lausanne http://www.elysee.ch/
Museum Der Moderne Salzburg http://www.museumdermoderne.at/
Tallinnan taidehalli http://www.kunstihoone.ee/sisu.php

Järjestöt ja organisaatiot

Nordisk Kulturfond http://www.nordiskkulturfond.org/AlpCm/RenderPage.asp?PageID=2000&Lang=Dk
Whitechapel Art Gallery, Lontoo http://www.whitechapel.org/